Ekzantrik Fiksasyon

Ekzantrik fiksasyon yan bakış ve düzelmeyen görme tembelliği nedenidir. Göz hatalı görüş noktasını gören nokta olarak kullanmaktadır fakat yapısal nedenlerle burası azca görecek özelliktedir. Hasta size bakarken gözü başka yerdedir.

Her gözde ekzantrik fiksasyon olur mu sorusuna şu yanıt verilebilir. Bir sağın bir solun merkezlediği, her iki gözün kullanıldığı, görmenin iyi olduğu şaşılıklarda ekzantrik fiksasyon (yan bakış) olmaz. Bazı şaşılıklarda ekzantrik fiksasyon çok çok  azdır. Her iki gözde de eş zamanlı ekzantrik fiksasyon olabilir.

Gören nokta dışı %40 daha az seviyede görür. Bebek görüntüyü gören noktaya düşürmek için yan bakar. Göz tembeliği tedaviye yanıt vermez. Ekzantrik fiksasyon egzersizi: Ilkin hatalı gören nokta unutturulur. Sonrasında gören noktayı çalıştırmak için egzersizler yapılır. Hususi gözlükler kullanılır. Egzersiz şekilleri: Hususi gözlükler, bilgisayar programları, cheriscope..

Muayenehanemizden randevu almak ve göz rahatsızlığınıza uzman bir tanı konulmasını istiyorsanız, bizlere 0(312) 467 5658 veya 0(552) 214 9248 nolu telefon hatlarından erişebilirsiniz.

Adresimiz: Güneş Caddesi No:16/3 Güvenevler Mah. Çankaya / Ankara Posta Kodu: 06540 ( Özel HRS Kadın Hastanesi Yanı )