Medikal Retina

Erişkin yaşta göz muayeneleri sonucunda medikal retina tümörleri, görme sinirine ilişkin problemler ve nörolojik hastalıkların ya da beyin tümörlerinin bulguları ortaya çıkabilir. Yüksek tansiyon, şeker rahatsızlıkları, damar tıkanmaları şeklinde tüm damar hastalıkları ile bazı hormonal hastalıklar gözde hastalık belirtilerinin ortaya çıkmasına niçin olabilir. Bunların haricinde erişkin dönemde gözde oluşan minik bir ben dahi, retina tümörü oluşma ihtimaline karşı denetim altına alınır.

Retina hastalıklarının tedavisinde enfeksiyon, optik nörit, bazı tip üveitler ve makula ödemi haricinde medikal tedavinin yeri yoktur. Lazer bilhassa ileri dönemde olmayan diyabet hastalığı, retina yırtıkları ve vasküler hastalıkların tedavisinde kullanılır. Cerrahi tedavi ise göz içi sıvısındaki bulanıklıklar, travmaya bağlı göz içi yabancı cisim ve kanamalar, enfeksiyonlar, bazı makula hastalıklarında uygulanır.

Muayenehanemizden randevu almak ve göz rahatsızlığınıza uzman bir tanı konulmasını istiyorsanız, bizlere 0(312) 467 5658 veya 0(552) 214 9248 nolu telefon hatlarından erişebilirsiniz.

Adresimiz: Güneş Caddesi No:16/3 Güvenevler Mah. Çankaya / Ankara Posta Kodu: 06540 ( Özel HRS Kadın Hastanesi Yanı )